SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE

Antep Fıstığı Yağı Nedir Neden Kullanılır?

 Anayurdu Ortadoğu olan ve tohumlarının sonradan götürüldüğü Hindistan ve Meksika’da yetişmektedir. Ülkemizde Antep fıstığı yağı başta Gaziantep olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişmektedir.

Antep fıstığı yağı (Pistachio Oil) yüksek oranda tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri içeren, Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini içerisinde fazlasıyla bulunduran güzel kokulu bitkisel bir yağdır. Çeşitli yemeklerde ve narenciyelerle birlikte kullanılabilir.

İçerdiği A ve E vitaminleri sayesinde cildin sertleşmesini önlemeye yardımcı olabilir. İçerisinde bulundurduğu Pro-Vitamin B5 (Pantotenik asit) ‘in saç ve saç derisi sağlığı açısından önemi bilinmektedir.

Los Angeles UCLA School of Medicine da yapılan araştırmaya göre  kolesterolü ve trigliseridi düşürmeye yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

Antep fıstığı yağı faydaları hakkında kategorimizden bilgi alabilir, en iyi markaların %100 orijinal antep fıstığı yağı gıda takviyelerini bulabilir, en uygun fiyatlarla, kargo bedava avantajıyla ve Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..