Vitaminler
8 ürün listeleniyor.

Nar Çekirdeği Yağı

Nar, birçok kültürde bolluk ve bereket gibi kavramları sembolize eder. Nar çekirdeği yağı narın olgun tohumlardan soğuk presleme yöntemi ile çıkarılır. Nar çekirdeği yağının gıda takviyesi olarak kullanılmasının yanı sıra kozmetik ürünlerde de yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

En İyi Nar Çekirdeği Yağı Markaları

Nar çekirdeği yağı üretiminde, karşımıza pek çok marka çıkar. Sektörde yer alan Venatura ve Zade Vital gibi markalar en iyi Nar çekirdeği yağı markaları arasında sayılabilir. Bu markaların nar çekirdeği yağı ürünlerini Vitaminler.com üzerinden satın alabilir ve size özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

 

Nar Çekirdeği Yağı Formları

Nar çekirdeği yağı karşımıza kapsül ve sıvı formlarda çıkar. Kapsül formda yer alan nar çekirdeği yağı, su yardımı ile pratik şekilde tüketilebilir. Sıvı formda yer alan nar çekirdeği yağı takviyeleri ise kaşık ya da ölçek yardımı ile tüketilir. Ayrıca nar çekirdeği yağı birçok güzellik ve saç ürününün içerisinde de yer alabilir.


Nar Çekirdeği Yağı Fiyatları

Nar çekirdeği yağlarının fiyatları farklı koşullar nedeniyle değişkenlik gösterebilir. Nar çekirdeği yağlarının fiyatı; içerisinde bulunan bileşenlerden ürünün markasına, ambalajdan gramaja ve kullanım türüne kadar geniş bir yelpazede yer alır. İncelediğiniz nar çekirdeği yağı ürünlerinifarklı ödeme seçenekleri ve aynı gün kargo hizmeti ile vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Nar Çekirdeği Yağı Nedir?

Nar (punica granatum) Türkiye'de özellikle Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yetiştirilmektedir. Nar çekirdeği yağının içerisinde omega-5 olarak bilinen punisik asitin yer aldığı bilinmektedir.

 

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır?

Nar çekirdeği yağı genellikle olgun tohumlardan cold press (soğuk sıkım) yönetemi ile elde edilir.

 

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?

Nar çekirdeği yağının özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın.

 

Nar Çekirdeği Yağı Saça ve Cilde İyi Gelir mi?

Nar çekirdeği yağının yağının içeriği nedeniyle saç ve cilt bakım ürünlerinde de kullanıldığı bilinmektedir.

 

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Nar çekirdeği yağı gıda takviyesi olarak vücuda alınmasının yanı sıra kozmetik ürünlerde de karşımıza çıkar. Nar çekirdeği yağının birçok formunun masaj yağları, masaj jelleri, duş jelleri, losyonlar, kremler, sabunlar, dudak balsamları, şampuanlar ve diğer saç bakım ürünlerine içerik olarak eklendiği bilinmektedir.

 

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Saklanır?

Nar çekirdeği yağı; ambalajlarında yazıldığı şekilde, doğru koşullarda saklanmalıdır. Nar çekirdeği yağı direkt güneş ışığı görmeyen bir yerde nemden uzakta saklanmalıdır. Ayrıca nemli yerlerden uzak tutmanız ve ürünün kapağını sıkıca kapatmanız önerilir. Bunun dışında aldığınız ürünün saklama koşullarını, ürün üzerinde yazan açıklamaları bakarak öğrenebilirsiniz.

 

Nar Çekirdeği Yağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nar çekirdeği yağı satın alırken güvenilir markalara ait ürünleri araştırmalı ve ürünün orijinal olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır. T. C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları, ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Almış olduğunuz nar çekirdeği yağına ait ambalajın tahrip edilmemiş ve bozulmamış bir şekilde size ulaşmış olması da bu konuda önemlidir.

 

Nar Çekirdeği Yağı Nereden Satın Alınır?

Nar çekirdeği yağı takviyelerine fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Vitaminler.com üzerinden ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca size özel indirimler, aynı gün kargo imkanı ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

 

Kaynaklar

1. Pomegranate Oil Analysis with Emphasis on MALDI-TOF/MS Triacylglycerol Fingerprinting, 2007

2. Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils, 2017


YÜKLENİYOR..