Vitaminler

Vitamin kombinasyonları, Omega 3 Balık Yağı, Koenzim, C Vitamini, B Vitaminleri ve Probiyotik gibi farklı vitamin ve minerallerin bir arada bulunduğu takviyelerdir. Yorgunluk ve halsizlik durumu, mevsimsel hastalıklar, diyet gibi dönemlerde, vücudunun ihtiyaç duyabileceği vitamin ve mineral takviyesinin sağlanabilmesi için vitamin kombinasyonları kullanımı tavsiye edilmektedir.

 Vitamin kombinasyonları ve multivitaminler, gün içerisinde ihtiyaç duyulabilecek vitamin ve minerallerin alınmasını sağlayarak bu ihtiyacın giderilmesine yardımcı olmaktadır. Pharmaton, Supradyn All Day, Proxeed Plus gibi multivitaminlerin bileşiminde farklı vitamin ve mineraller bir arada bulunmaktadır. Düzenli olarak kullanımları vücudun direncinin ve enerjisinin artmasını destekleyici etki yaratabilmektedir.

E vitamini içeriğinin yanı sıra farklı bileşenlerle zenginleştirilmiş bir formüle sahip olan Ocuvite Complete Bausch & Lomb kombinasyonlar arasında dikkat çeken bir diğer üründür. İçeriğinde Lutein, zeaksantin, çinko ve Omega 3 bulunmaktadır ve Omega 3 yağ asidi sinir gelişimine de yardımcı olan bir besin maddesidir. New Life Omega 3 ürünleri de, yine Omega 3 bakımından zengin içeriğe sahip olan ve vitamin kombinasyonları kategorisinde bulabileceğiniz ürünlerdendir.

 

Yetersiz ve dengesiz beslenme, sigara tüketimi, alkol tüketimi gibi etkenler de vücudun hayati mikro besinlerden mahrum kalmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda dışarıdan vitamin ve mineral takviyesi yapılması önemlidir. Vitamin kombinasyonları ve multivitaminler bu gibi durumları  da destekleyici özelliğe sahiptirler.

YÜKLENİYOR..