Vitaminler
Nature's Bounty Hyaluronic Acid 100 Mg 30 Kapsül
%8
İndirim

102 TL

94 TL

Puanı: 80/100

GNC Hyaluronic Acid 30 Kapsül
%62
İndirim

129 TL

49 TL

Puanı: 89/100

Eurho Vital Hyaluronsaure Plus Kollagen & Biotin 30 Kapsül
%25
İndirim

109 TL

82 TL

Puanı: 83/100

Nutrafarm Hyaluronic Acid 60 Mg 60 Kapsül
%29
İndirim

120 TL

85 TL

Puanı: 84/100

Assos Hyalix 30 Kapsül

149 TL

Puanı: 80/100

Hyalüronik Asit (Hyaluronic Acid)

İnsan vücudunda doğal olarak bulunan ve vücut tarafından üretilen maddelerden biri olan hyalüronik asit, sağlıklı bir yaşam için gereken moleküllerden biridir. Vücudun hücresel düzeydeki yapı fonksiyonlarına katılan ve bu nedenle vücutta depolanması ya da üretilmesi kritik öneme sahip olan bir bileşendir.  


Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronan olarak da bilenen hyalüronik asit, vücudun doğal olarak ürettiği yapışkan ve berrak bir madde formundadır. Eklem sıvılarında ve gözlerde yüksek konsantrasyonlarda bulunan bu madde, aynı zamanda hücre dışı matrisin de ana bileşenlerinden biridir. Vücutta bulunduğu bölgelerde yağlandırma ve nemlendirme kaynağı olan hyalüronik asit, yapışkan yapısıyla dokularda yastık ve kayganlaştırıcı özelliği gösterir. 

Hyalüronik Asit Nasıl Elde Edilir?

Hyalüronik asit, ilk kez bir ineğin gözündeki vitröz gövdeden elde edilmiştir. Günümüzde pek çok farklı kaynak kullanılarak lavoratuvar ortamında üretilen bir bileşendir. Hyalüronik asitin bilinen en temel kaynağı horoz taraklarıdır. Bunun yanı sıra bitki ve buğday fermantasyonundan da üretilebilir. Bakteriler tarafından fermente edilen bitki ve buğday özleri, saflaştırılarak doğal hyaluronan haline getirilir. 

Kapsül ve tablet olmak üzere iki farklı formda üretilen hyalüronik asit takviyelerini, geniş bir yelpazeye yayılan marka çeşitliliği ve farklı servis miktarları ile Vitaminler.com’da inceleyebilirsiniz. İçeriği yalnızca saf hyalüronik ile oluşturulmuş ürünler ile kolajen, probiyotik ve benzeri bileşenlerle zenginleştirilmiş formüllere sahip hyalüronik asit takviyelerini, Vitaminler.com’da bir arada bulabilirsiniz. 


YÜKLENİYOR..

;