Enterogermina ürünleri büyük bir ilaç firması olarak bilinen Sanofi tarafından üretilmiştir. Enterogermina, probiyotik bir üründür. İçeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcıdır. Bu ürünlerin en büyük farkı, canlı spor formunda olan tek probiyotik ürün olmasıdır. Bahsedilen spor, bakteriyi koruyan sert bir kabuktur. Mikroorganizmaların midedeki asidik ortam bariyerini aşmasını sağlar. Kabuk, sadece çevresel koşullar basillerin yaşaması ve çoğalması için uygun olduğunda atılır.

Etki Mekanizması

Üründe bulunan ve ağız yoluyla alınan Bacillus clausii sporları, kimyasal ve fiziksel etkilere karşı yüksek dayanıklılığından dolayı mide asit direncini geçerek, bozulmadan bağırsağa ulaşır. Burada, uygun koşullar altında yeniden üreyip, bağırsak florasının fizyolojik dengesinin yeniden sağlanmasını amaçlayan bir dizi yararlı etki gösterir. Dolayısıyla Enterogermina, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Bacillus clausii, hastalığa yol açabilecek çeşitli bakterilerin büyümesini kısıtlayan antimikrobiyal maddeleri sentezleyebilmektedir. Ayrıca, antikorların (bağışıklık proteini) çoğalmasını sağlayarak bağışıklık sistemini de etkilemektedir.

Sıcak içeceklerle birlikte kullanılabilir, buzdolabında saklanması gerekmez ve seyahat ederken ürünü taşımanın bir sakıncası yoktur. Kullanıma hazır tek flakon şeklinde olup, içeriği tatsız ve kokusuzdur.

YÜKLENİYOR..