Vitaminler

Solgar

Solgar 500’den fazla vitamin, mineral, multivitamin, bitkisel ve spesifik takviyeleri içeren ürünleri ile 1947’den bu yana kendini tüketicilerine sağlıklı bir hayat vermeye adayan köklü bir markadır. Solgar, NBTY Inc. firmasının sahip olduğu Holland & Barrett, Nature’s Bounty, Osteo Bi-Flex ve MET-Rx gibi markalardan biridir. NBTY ise Inc. vitamin ve gıda takviyeleri üreten ve dünya çapında birçok markaya ürün sağlayan Amerika menşeili firmadır. 1947’de kurulan Solgar, NBTY şirketinin kalite, yenilik, doğruluk ve sadakatini temsil etmektedir.

Solgar Ürün Çeşitleri

Solgar tüketicilerine en yüksek kalitede ürünler sunabilmek için çeşitli ürünler ve tüketicilerinin ihtiyaçlarını giderecek çözümler üreten bir markadır. Solgar çatısının altında farklı ve çeşitli birçok ürün vardır. 

Solgar Vitaminler

Solgar’ın vitaminler kategorisinde farklı vitaminlerden ve kombinasyonlardan oluşan birçok ürünü bulunmaktadır. Solgar vitaminler, ihtiyacınıza yönelik içerikleri ile vitaminler.com adresinde satışa sunulmaktadır.

Solgar Glukozaminler

Solgar Glukozaminler kategorisinde glukozamin, kondroitin, MSM gibi takviyeler içerek ürünleri bulunur. Ayrıca, bu ürünlere ek olarak köpekbalığı kıkırdağı içeren farklı ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler vitaminler.com bünyesinde satılmaktadır. 

Solgar Omega 3 Balık Yağı

Balık başta olmak üzere hem hayvansal hem de bitkisel gıdalarda bulunan ve bunlar yoluyla vücuda alınan omega 3, daha düzenli ve yeterli miktarda vücuda kazandırabilmek için takviye formunda da tüketime sunulur. Solgar Omega 3 Balık Yağı kategorisindeki ürünler ise bu takviyeyi farklı formlarda insanların kullanımına sunar. 

Solgar Kolajenler

Solgar Kolajenler kategorisinde bulunan ürünler, kolajen takviyesi almak isteyen kişiler için bulunmaktadır. Bu kategoride başta sporcular ve kadınlar olmak üzere birçok kişinin günlük beslenmesine eklemeyi tercih ettiği Solgar kolajen takviyeleri satışa sunulmaktadır. 

Bitkisel Ürünler

Solgar Bitkisel Ürünler tarafında bitkilerden elde edilen özler ile oluşan Solgar ürünleri bulunmaktadır. Bitkisel ürünler; bitkilerin köklerinden, tohumlarından veya yapraklarının özel yöntemlerle ayrıştırılması ile elde edilirler. Üzüm çekirdeği ekstresi, ananas ekstresi, deve dikeni veya zerdeçal gibi ürünler bu kategoriye örnek gösterilebilir. 

Diyet ve Kilo Kontrolü

Solgar Diyet ve Kilo Kontrolü kategorisinde; yeşil çay ekstresi, L-karnitin ve tonalin CLA gibi seçenekler bulunur.Farklı özelliklere sahip olan birçok ürün vitaminler.com adresinde satışa sunulmaktadır. 


Solgar Takviyelerinin Formları

Solgar ürünleri farklı formlarda bulunabilir. Bu formlar vitaminler.com adresinde tablet, kapsül, softjel ve çiğnenebilir tablet olarak bulunmaktadır. 

Tablet 

Tablet Solgar takviyeleri yutmayı kolay hale getirebilen film kaplı tabletlerde sunulmaktadır. Çevresinde bulunan kaplama yutulmasını kolaylaştırır. Tablet formlar genellikle su ile ya da sıvı ile tüketilmektedir. 

Kapsül 

Kapsül Solgar takviyeleri tablet formla benzerlik gösterir. Kapsül form, Solgar içeriğini kaplayan bir yapıya sahiptir. Tablet formdaki gibi genellikle su ile ya da sıvı ile tüketilmektedir. 

Softjel

Softjel formunda bulunan Solgar takviyeleri genellikle cam şişede muhafaza edilir. Solgar vitamin ürünlerinde softjel kaynağı olarak sığır jelatini kullanılmaktadır. İçeriğinde şeker, buğday, gluten, tuz, nişasta, maya, soya ve süt ürünleri bulunmamaktadır ve bu maddelere hassasiyeti olan kişiler tarafından kullanılabilir. 

Çiğnenebilir Form 

Çiğnenebilir formda olan Solgar takviyeleri genellikle çocuklu ailelerin tercihleri arasındadır. Tablet veya kapsül yutmakta zorluk çeken kişiler de çiğnenebilir formu daha çok tercih eder. Bu form ağızda çiğnenme yolu ile sindirim sistemine dahil olur. 


Ödül Almış Solgar Ürünleri

Solgar tüm besin takviyeleri kategorileri arasında çok sayıda ödül kazanan bir firmadır. Solgar, birbirinden farklı onlarca bağımsız ödülle onurlandırılmıştır.

2019 yılında Horizon Interactive Awards etkinliğinde, Solgar No.7 ürünü ile “Video / Reklam Gold Winner” ödülünü almıştır. 2017 yılında THE Healthy Awards etkinliğinde yine bu ürünü sayesinde “En İyi Besin Takviyesi” ödülünü almıştır. 

2015 yılında The Natural and Organic Awards etkinliğinde Solgar Full Spectrum Curcumin 185x ürünü ile “En İyi Yeni Ürün Sağlık & Beslenme Finalisti” olmuştur.

2011 yılında Better Nutrition etkinliğinde Solgar Ubiquinol 100 mg ürünü ile “En İyi Besin Takviyesi” ödülünü almıştır. 2010 yılında bu etkinlikte ek olarak Solgar Hyaluronic Acid 120 mg ürünü ile En İyi Doğal Güzellik Ürünü ödülünü almıştır. 

Ayrıca yine aynı etkinlikte 2009 yılında Solgar Omnium ve Solgar Formula SNH ürünleri ile de ödül almıştır. 


Solgar Takviyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Solgar ürünlerini seçerken piyasada güvenilir olmasıyla öne çıkan satış yerlerindeki ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Ürünlerin orijinal olup olmadığı da kontrol edilmelidir. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları kutunun üzerinde bulunmalıdır. Almış olduğunuz Solgar ürünlerine ait ambalajın da zarar görmemiş ve bozulmamış olması bu konuda önem taşır. Türkiye’nin en çok tercih edilen online alışveriş sitelerinden biri olan vitaminler.com adresinde Solgar ürünleri satılmaktadır. İstediğiniz Solgar ürününü buradan seçebilir ve satın alabilirsiniz.


Solgar Ürün Fiyatları

Solgar markası ekonomik fiyatları ile her hedef kitleye uyum sağlamayı amaçlamaktadır. Solgar ürünlerini satın alınmadan evvel hangi formun ve gramajın size uygun olduğunu seçmeniz ve buna göre fiyat araştırması yapmanız önemlidir. Solgar ürünleri; ürünlerin cinsine veya gramajına göre fiyat farklılıklarına sahip olabilir. Bu durumda yaşınıza, cinsiyetinize veya bünyenize göre Solgar ürünlerini seçmek için bir doktora danışabilirsiniz veya ürünleri kapsamlı olarak inceleyebilirsiniz. Sizin için en uygun Solgar ürününü vitaminler.com adresinde bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Solgar Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Solgar ürünleri farklı formlara sahiptir. Bu formların kullanım şekilleri farklılık gösterebilir. Tablet ve kapsül formda bulunan Solgar ürünleri ise su veya sıvı yutularak kullanılır. Çiğnenebilir formda olanlar ise ağız yolu ile çiğnenerek tüketilir.  

Kimler Solgar Ürünlerini Kullanabilir?

Takviye kullanım yaşları hangi takviye olduğuna göre değişkenlik gösterebilir. Siz de Solgar markasına ait ürünleri kullanmak istiyorsanız öncelikle bir doktora danışabilir, ne eksiğiniz olduğunu öğrendikten sonra ise size uygun Solgar ürününü tercih edebilirsiniz. 


YÜKLENİYOR..

;