Vitaminler
1 ürün listeleniyor.
New Life 4 Hepa 30 Yumuşak Kapsül

459 TL

15,30 TL / Porsiyon
Sepete Ekle

Hindiba Ekstresi

Botanik adı “cichorium endivia” olan hindiba, papatyagiller familyasına ait, sebze olarak yararlanılan yıllık bitki türüdür. Vahşi doğada gelişen bu bitki türü ancak aynı zamanda mutfakta kullanım ve endüstriyel amaçlar için yetiştirilir. Hindiba ekstresi gıda takviyesi olarak da satışa sunulmaktadır.

Hindiba Ekstresi Formları

Hindiba ekstresi, genelde karşımıza kapsül formda çıkar. Kapsül formdaki hindiba ekstresi, pratik bir şekilde takviye almak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Kapsül formda olan gıda takviyeleri, koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde bulunur ve su yardımı ile kolayca tüketilebilir.

 

En İyi Hindiba Ekstresi Markaları

Hindiba ekstrelerinin üretiminde, New Life gibi markalar öne çıkar. Vitaminler.com üzerinden pek çok markanın gıda takviyelerini inceleyebilir ve dilediğiniz formdaki takviye çeşidini keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

 

Hindiba Ekstresi Fiyatları

Hindiba ekstresi takviyelerinin fiyatları ürünlerin markasından içeriğinde yer alan diğer bileşenlere, formuna ve gramajına bağlı olarak farklılık gösterebilir. İncelediğiniz hindiba ekstresi takviyelerini size özel olarak hazırlanmış indirimler, aynı gün kargo imkanı ve farklı ödeme seçenekleri ile vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

 

Hindiba Ekstresi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gıda takviyelerinin etkileri yaşa, cinsiyete ve fiziksel duruma bağlı olarak farklılık gösterebilir. Herhangi bir takviye gıda takviyesi almadan evvel öncelikle doktorunuza danışmanız önerilir.

Hindiba ekstresi takviyesi satın alırken güvenilir platformları tercih etmeniz önemlidir. Hindiba ekstresi takviyelerinin üzerinde barkod numaralarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Satın aldığınız gıda takviyesinin ambalajın açılmamış ya da tahrip edilmemiş bir şekilde size ulaşması da önem taşır.

 

Hindiba Ekstresi Kullananların Yorumları

Hindiba ekstresi içeren gıda takviyelerini kullananlar, diğer ürünlerde olduğu gibi kullanıcı deneyimlerini Vitaminler.com’un yorumlar bölümünde paylaşabilir. Vitaminler.com üzerinden gıda takviyesi satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını incelemek için ürün altında yer alan kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hindiba Ekstresi Nedir?

Hindiba bitkisi, kayıtlara geçen ilk bitki türlerinden biri olarak bilinir. Hindiba çiçeği genellikle parlak mavi, nadiren beyaz veya pembe renklerde karşımıza çıkar. Bu bitkinin belirli işlemlerden geçirilmesi ile hindiba ekstresi elde edilir. Hindiba bitkisi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Hindiba Nedir, Nasıl Kullanılır?” başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Hindiba Ekstresi Ne İşe Yarar?

Hindiba bitkisi pek çok araştırmaya konu olmasıyla bilinmektedir. Hindiba bitkisinin özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Hindiba Otu Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey” başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Kimler Hindiba Ekstresi Kullanabilir?

Gıda takviyelerinin etkileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Satın almayı düşündüğünüz hindiba ekstresi ürününün içeriğini göz önünde bulundurmanız ve kullanmadan evvel doktorunuza danışmanız bu konuda önemlidir. Doktor önerisi ve yönlendirmeleri ile hindiba ekstresi kullanmayı düşünebilirsiniz.

 

Hindiba Ekstresi Nasıl Kullanılır?

Hindiba ekstresi takviyelerinin kullanım yolu ürünün formuna göre farklılık gösterebilir. Kapsül formdaki hindiba ekstresi takviyeleri su yardımı ile tüketilir. Her türlü takviye ürünü kendi içinde değerlendirmek gerekir. Bu nedenle satın aldığınız hindiba ekstresi ürününün üzerinde yer alan kullanım talimatlarını incelemeniz önemlidir. Günlük kullanım miktarı genelde takviye ürün üzerinde yer almaktadır.

 

Hindiba Ekstresi Takviyeleri Nasıl Muhafaza Edilir?

Satın aldığınız gıda takviyesini direkt güneş ışığı almayan, nemsiz bir ortamda saklamanız önerilir. Ayrıca takviye ürünü kullandıktan sonra kapağını kapatmayı ihmal etmemelisiniz. Gıda takviyesinin üzerinde yer alan saklama koşulları da sizi bu konuda yönlendirecektir.

 

Hindiba Ekstresi Takviyesi Nereden Satın Alınır?

Hindiba ekstresi ürünlerine, online ya da fiziksel mağazalar aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Hindiba ekstresinin içeriğine dair ayrıntılı bilgiyi de yine online platformlardan ya da fiziksel mağazalarda yer alan uzman satış temsilcilerinden elde edebilirsiniz. Vitaminler.com üzerinden hindiba ekstresi takviyelerine ulaşabilir ayrıca bitkisel ürünler kategorisinde yer alan diğer gıda takviyelerini inceleyebilirsiniz. Seçtiğiniz gıda takviyelerini aynı gün kargo imkanından ve size özel indirimlerden yararlanarak satın alabilirsiniz.

 

 

Kaynaklar:

1.      Inhibition of the Expression and Activity of Cyclooxygenase-2 by Chicory Extract, 2005

2.      Phase 1, Placebo-controlled, Dose Escalation Trial of Chicory Root Extract in Patients with Osteoarthritis of the Hip or Knee, 2010


YÜKLENİYOR..