SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE
Arkopharma 2 Adet Ananas + 1 Adet Mate Seti

267 TL

179 TL

Puanı: 90/100

Ananas Ekstresi Nedir ve Neden Kullanılır?

Ananas en çok tropik bölgelerde yetişen, ülkemizde ise akdeniz ve marmara bölgelerinde yetişen bir meyvedir. Ananas meyvesi C vitamini kaynağıdır. Ayrıca yapısında doğal olarak B1 vitamini, potasyum ve manganez bulunur. C vitamini suda eriyen bir vitamin olduğu için vücudun sudan oluşan tüm bölgelerine ulaşır. C vitamini güçlü bir antioksidandır. Antioksidanlar hücreleri serbest radikallere karşı korumaya yardımcıdır.

Ananas esktresi ayrıca bromelain ekstresi olarak da bilinmektedir. Ananas ekstresi, bromelain enzimi yönünden zengindir. Bromelain ananasta bulunan sindirime yardımcı bir enzimdir. Bağışıklık sistemimiz fonksiyonlarının devamlılığı için sindirim enzimlerine ihtiyaç duyarlar. Besinlerin yeteri kadar sindirilememesi durumunda, besin kalıntıları ve bakteri toksinleri birikerek vücutta ödeme neden olabilir. Son yıllarda bromelain ekstresi hakkında vücutta biriken ödemin uzaklaştırılmasına yardımcı etkilerini inceleyen birçok bilimsel araştırma bulunmaktadır.

Taze ananas meyvelerinin toz forma dönüştürülmesi sonucu bromelain ekstresi (ananas hapı) elde edilir. Vitaminler.com ‘ da sadece en iyi markaların ananas ekstresi içeren gıda takviyesi ürünlerini inceleyebilir, en uygun fiyatlarla ve güvenle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..