SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE
Cosakondrin OP 30 Kapsül

47 TL

39 TL

Puanı: 86/100

Matriks Nemalya 30 Kapsül

96 TL

69 TL

Puanı: 90/100

Yumurta Kabuğu Zarı Takviyesi Nedir ve Neden Kullanılır?

 Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar sırasında tesadüfen yumurta kabuğu zarının etkileri keşfedilmiş ve gıda takviyeleri üretilmeye başlanmıştır. Yumurtanın beyazı ile kabuğu arasında bulunan soğan zarına benzeri bu zar, proteince zengin bir maddedir.

İngilizcesi NEM (Natural Eggshell Membrane) olarak adlandırılan doğal yumurta kabuğu zarı hakkında yurtdışında ve yurtiçinde yapılan birçok bilimsel araştırma bulunmaktadır. Amerika’ da 2009 yılında tamamlanan bilimsel bir çalışmada, yumurta kabuğu zarının eklem aşınmalardan dolayı oluşan ağrılara karşı yardımcı etkileri incelenmiştir.

Yurt içinde ise İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı tarafından yapılan klinik araştırmada, eklemlerde oluşan ağrı ve tutukluklar üzerine doğal yumurta kabuğu zarının yardımcı etkileri araştırılmıştır. Bu araştırma sonuçları Avrupa Romatoloji Kongresi EULAR 2016’ da sunulmuştur.

Doğal yumurta kabuğu zarı desteklerini diğer eklem desteklerinden ayıran yönü, tamamen doğal bir polimer ve besin kaynağından hazırlanmış olmasıdır. Yumurta alerjisi olmayan herkesin yan etki görmeden kullanabileceği bir destektir.

Özel işlemlerle konsantre haline getirilmesiyle doğal yumurta kabuğu zarı gıda takviyeleri üretilmektedir. Bazı markalar içeriği curcumin (zerdeçal), bromelain gibi bitkisel ekstreler ile desteklemişlerdir.

Yumurta kabuğu zarı faydaları hakkında kategorimizden bilgi alabilir, en iyi markaların %100 orijinal yumurta zarı gıda takviyelerini bulabilir, en uygun fiyatlarla, kargo bedava avantajıyla ve Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..