Vitaminler
Solgar 5-HTP 30 Kapsül

219 TL

Puanı: 89/100

Voonka 5 HTP Complex 62 Kapsül
%8
İndirim

140 TL

129 TL

Puanı: 86/100

Venatura 5-HTP 30 Kapsül

109 TL

Puanı: 84/100

Ocean 5-HTP 100 Mg 30 Kapsül

116 TL

Puanı: 86/100

Talya L-Karnitinli Bitkisel Karışım 60 Kapsül
%15
İndirim

134 TL

114 TL

Puanı: 85/100

Saf Organik Açai Tozu 60 Gr

199 TL

Puanı: 81/100

Solgar L-Carnitine 1500 Mg 473 mL

511 TL

Puanı: 86/100

Diyet ve Kilo Kontrolü

Günlük beslenmeye düşük kalorili öğünler ekleyerek ve metabolizmanın düzgün işlemesi için gereken makro besinleri katkısız içeriklerle yeterli miktarda tüketerek, rahatlıkla kilo kontrolü yapabilmek mümkün. Oluşturulan bu beslenme düzenine eklenebilecek diyet ürünler de hem vücut ağırlığını sabitlemek hem de azaltmak için başvurulabilecek en etkili çözümlerden biridir. Ana veya ara öğün olarak tüketilebilen bu ürünler, düşük kalorileri ve doğal içerikleri sayesinde diyet yapanların dengeli beslenmesine yardımcı olur.

Öğünlere Eklenebilecek Diyet Ürünler

Diyet ürünler, besin değerleri yüksek olmasına karşın düşük kalorileri sayesinde kilo kontrolü yapanların beslenme düzenine rahatlıkla ekleyebilecekleri en iyi besin alternatifini sunar. Bu ürünler tamamen bitkisel içeriklerden oluşan, vücutta doğal olarak üretilip gıda takviyesi olarak kullanılabilen ve öğün yerine geçen gıdalardan meydana gelir.

Vitaminler.com diyet ürünleri arasında yer alan aspir yağı (CLA) ve l-karnitin, kilo kontrolü yapanların en sık tercih ettiği gıda takviyelerinden ikisidir. Aspir bitkisinin tohumlarından elde edilen aspir yağı, içeriğinde önemli oranda CLA barındıran bitkisel bir destektir. Bu bitkinin içinde bulunan CLA, et ve süt ürünlerinden elde edilen ve vücut ağırlığını azaltmak için takviye formunda kullanılan bir yağ asididir. Dolayısıyla aspir yağı, diyet yapanlara hem CLA etkisini hem de kendi bitkisel yararlarını aynı anda sağlayan etkili bir besin kaynağıdır. L-karnitin ise vücutta doğal olarak oluşan, bazı gıdalarda da doğal olarak bulunan bir amino asit çeşididir. Bu bileşen de yine kilo kontrolü yapanların takviye formunda kullandığı besin kaynaklarından biridir.

Diyet takviyesi olarak kullanılabilecek bitkisel ürünler arasında yeşil çay ekstresi, garnicia cambogia ve acai berry yer alır. Yeşil çay ekstresi, günlük beslenmesinde yeşil çay tüketmek istemeyenlerin takviye olarak kullanmasını sağlamak amacıyla üretilir. Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen yeşil çay özütü, toz veya kapsül formunda kullanıma sunularak içeriğindeki kafein ve kateşinler sayesinde kilo kontrolü yapmak isteyenlere yardımcı olur. Hindistan ve Güneydoğu Asya’ya özgü bir bitki olan garnicia cambogia, meyvesinin kabuğundan elde edilen ekstre ile diyetlere en çok eklenen bitkisel ürünlerden biridir. Acai berry ise Güney Amerika’nın yağmur ormanlarında yetişen üzüm benzeri bir meyvedir. Bu meyvelerden elde edilmiş ekstrelerle hazırlanan diyet takviyeleri, vücut ağırlığını azaltmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği diyet ürünlerinden biridir.

Beslenmesine diyet ara öğünler eklemek isteyenler için ideal olan öğün yerine geçen gıdalar ise günlük toplam kaloriyi kontrollü bir şekilde alabilmeyi sağlamak için üretilmiş ürünlerdir. Kalorisi kısıtlanmış formüllerinin yanı sıra protein, karbonhidrat, lif ve benzeri besinler bakımından zengin bir ara öğün sunan bu diyet ürünleri; günlük beslenmeyi tek bir ürünle tamamlamaya yardımcı olur.

Vitaminler.com’da diyet takviyesi olarak tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise tatlandırıcılardır. Stevia, agave şurubu, Hindistan cevizi şekeri gibi doğrudan rafine şeker tüketmek istemeyenlerin kullanabileceği bitkisel şeker kaynaklarıyla üretilen tatlandırıcılar; kalori kontrolü yapanlar için ideal diyet ürünleridir.

Sen de vücut ağırlığını korumak ya da azaltmak için ihtiyaç duyduğun diyet ürünlerini Vitaminler.com online mağazasında keşfedebilirsin. Beğendiğin ürünleri günün her saati orijinal ürün garantisi ve aynı gün kargo fırsatıyla satın alabilirsin!

 

Kaynaklar:

  1. Conjugated linoleic acid content of milk from cows fed different diets. Journal of Dairy Science, 1999

  2.  L-carnitine--metabolic functions and meaning in humans life. Current Drug Metabolism, 2011

Green tea and thermogenesis: interactions between catechin-polyphenols, caffeine and sympathetic activity. National Library of Medicine, 2000

YÜKLENİYOR..

;