SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE
GNC Ginkgo Biloba 50 Mg 120 Tablet

119 TL

89 TL

Puanı: 88/100

Ligone Milk Thistle Complex 60 Kapsül

79 TL

59 TL

Puanı: 89/100

Arkopharma Lipofeine Slim Expert 3 Kutu

189 TL

169 TL

Puanı: 88/100

Arkopharma 2 Adet Ananas + 1 Adet Mate Seti

267 TL

179 TL

Puanı: 90/100

Sambucol Plus Efervesan 15 Tablet

39 TL

34 TL

Puanı: 86/100

Solgar Korean Ginseng 50 Kapsül

68 TL

Puanı: 91/100

Eurho Vital Macavit 60 Kapsül

70 TL

62 TL

Puanı: 86/100

Arkopharma Drain 20 Ampul

119 TL

Puanı: 88/100

Natrol Green Tea 500 mg 60 Kapsül

99 TL

79 TL

Puanı: 94/100

New Life Enginar Özü 40 Kapsül

51 TL

43 TL

Puanı: 85/100

Bitkisel gıda takviyelerinin genel amacı; bitkilerin sağladığı etken maddeleri daha saf ve özelliğini bozmadan vücudumuza sağlayarak günlük almamız gereken besin maddelerini takviye etmesidir.

Bitkisel Gıda Takviyelerinin Üretimi

Bitkiler veya bitkilerin çiçek, yaprak, kök ve tohum gibi kısımları etkilerine göre seçilerek doğallıktan ödün vermeksizin konsantre hale getirilir ve tablet, kapsül, toz formlarına dönüştürülmesiyle veya tohumların soğuk pres gibi yöntemlerle yağının alınmasıyla bitkisel gıda takviyeleri üretilir. 

Bitkisel ürünler, bitkiler doğallığını kaybetmeden üretilirler ve bitkilerin içerdiği doğal bileşenleri içerirler. Kalitesi ve güvenilirliği bilinen markaların kullanım amacınıza uygun bir ürününü önerildiği şekilde kullanırsanız, elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Her geçen gün bitkisel gıda takviyeleri kullananların sayısı tüm dünyada büyük bir artış göstermektedir. Günümüzde yetersiz beslenme veya farklı nedenlerden dolayı beslenmelerine ek olarak bitkisel destekler kullanan birçok insan bulunmaktadır.

Bitkisel Ürünlerin Tarihçesi

Bitkisel ürünlerin kullanımı uzun bir tarihe sahiptir. Arkeolojik araştırmalara göre bitkiler, insanlık tarihi boyunca birçok tıbbi amaç için kullanıldığı anlaşılmıştır ve insan sağlığına faydaları halen araştırılmaktadır. Deve dikeni (milk thistle), ekinezya, yeşil çay ekstresi,  sarı kantaron (ST. Jaohn’s Worth), zerdeçal ve ginseng geçmişten günümüze kullanımı devam eden başlıca bitkisel takviyeleridir. Zamanla, moleküler biyolojinin gelişmesiyle de çoğu modern ilaç, bitki ekstreleri kullanılarak yapılmaya başlanmıştır ve toksitliliğin azaltılması adına birçok iyileştirmeler yapılmıştır.

Günümüzde de Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanan ilaçların %30’u bitkisel kaynaklardan elde edilmektedir. Örneğin; aspirinin etken maddesi olan saf asetilsalisilik asit (ASA)  söğüt ağacından elde edilmiştir.

Bitkisel Ürün Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkisel gıda takviyeleri kullanmaya başlamadan önce, gıda takviyesinin yararlarıyla birlikte olası yan etkilerini araştırmanızı ve sağlık uzmanınıza danışmanızı öneririz.

Çocuklarda, hamilelik ve emzirme dönemlerinde, kronik hastalıklarda ve sürekli ilaç kullanımlarında, bitkisel gıda takviyesi kullanımı konusunda özellikle tedbirli olmanız son derece önemlidir. Çünkü bazı bitkisel ürünler, kullanılan ilaçlarla etkileşime geçerek sağlık problemlerine yol açabilirler.

Bitkisel takviyenin doğal olması, ürünün güvenli olduğu, olumlu etki göstereceği ya da hiçbir yan etkisi olmadığı anlamını taşımamaktadır. Bu nedenle güvendiğiniz bir markanın gıda takviyesini doğru bir şekilde uzmanınızın tavsiye ettiği miktarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bitkisel ürünler kategorimizde, Arkopharma, Natrol, Zade Vital, Solgar, The LifeCo ve Natures Bounty gibi aradığınız birçok güvenilir marka bitkisel takviye ürün çeşitlerini bulabilir, uygun fiyat, kargo bedava avantajı, peşin fiyatına 9 aya varan taksit imkanı ile Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..