SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE
Natrol Enzymol 60 Kapsul

99 TL

Puanı: 86/100

The Lifeco SinCo 60 Kapsül

78 TL

Puanı: 86/100

TAB Blista 150 ml

25 TL

Puanı: 88/100

Omnivit Herb Baby 2.5 mg 30 ml

17 TL

Puanı: 85/100

İnsanların tükettiği besinlerin vücutta sindirilmesi sırasında gaz ve şişkinliğe neden olması durumudur. Yenilen yiyeceklere bağlı olarak değişebilir veya vücudumuzda sindirimde görevli enzimlerin eksikliğinden kaynaklanabilir. Daha çok karbonhidratlı gıdaların tüketilmesiyle meydana gelir ve karın bölgesinde şişkinliğe neden olur. Ayrıca besinleri yeteri kadar çiğnememe, aşırı ve hızlı yemek de mide ve bağırsaklarda oluşan gaz ve şişkinliğe neden olabilir. 

 Her insanın vücudu farklı besinlere karışı duyarlı olabilir. Genellikle karbonhidrat içeren çoğu gıda gaz yapabilir. Yağlar ve proteinler daha az gaz yapan besinlerdir. Şekerler, raffinoz(fasülye, lahana, brüksel lahanası, karnı bahar), laktoz (sütteki tabi şeker) , früktoz (soğan, enginar, armut ve buğday) , Sorbital (meyvelerdeki doğal şeker), nişasta (patates, mısır, buğday) ve lif (yulaf, fasülye, bezelye ve bir çok meyve) maddeleri başlıca gaz ve şişkinliğe neden olan besin maddeleri olarak sayılabilir.

Vücudun sindirimine yardımcı olabilecek gıda takvilerini kategorimizde bulabilir, en iyi markaların %100 orijinal ürünlerini inceleyebilir, hakkında bilgi alabilir, uygun fiyat, kargo bedava ve taksit avantajlarıyla Vitaminler.com’ dan satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..