SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE

Çörek Otu Yağı Nedir Neden Kullanılır?

Ana vatanı Türkiye, Kuzey Afrika ve Güney Amerika olan çörek otu yağı güneşin bol olduğu yerlerde ve ılıman olan iklimlerde, kumlu ve az killi ayrıca verimli topraklarda yetişmektedir. Çörek Otu Yağı günümüzde Ege, Afyon, Isparta, Burdur ve Trakya bölgelerinde tarımı yapılmaktadır.

Çörek otu yağı omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, vitamin ve mineraller (B1, B2,B6, A, C, E, Beta karotin ) yönünden zengindir. Vücudun savunma sistemini güçlendirmeyi desteklemektedir.

Yapılan bilimsel çalışmalarda çörek otu yağında bulunan folasidi vitamini hakkında, yüksek tansiyonun dengelenmesine ve dolaşım sağlığı üzerine etkileri araştırılmıştır.

Aynı zamanda çörek otu yağı saç ve cilt bakımında tercih edilen bir yağdır, saç diplerine masaj yapılarak uygulanması önerilmektedir.

Çörek Otu Yağı faydaları hakkında kategorimizden bilgi alabilir, en iyi markaların %100 orijinal Çörek Otu Yağı gıda takviyelerini bulabilir, en uygun fiyatlarla, kargo bedava avantajıyla ve Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..