Vitaminler

Vücudumuzdaki en yüksek proteini oluşturan kolajenin 16 türü arasında en yaygın olanlarından biri, Tip 2 kolajendir. Eklem ve kıkırdak bölgesinde yoğunlaşan Tip 2 kolajen, vücudun yapısal fonksiyonlarına katılan önemli bir bileşendir. 


Tip 2 Kolajen Nedir?

Tip 2 kolajen; eklem yüzeylerinin ve hiyalin kıkırdağının ana yapısal bileşenidir. Ayrıca gözün retina adı verilen dokusunda da bulunur. Tip 2 kolajen; vücudun kıkırdak bölümlerindeki kolajenin %80’inden fazlasını, kıkırdak proteinlerinin ise yaklaşık yarısını oluşturur. Diğer kolajen türlerine kıyasla daha esnek bağlarla bağlı olan Tip 2 kolajen, fibrillerden oluşan lif benzeri kolajen ağıyla dokuların yumuşaklığını destekleyen bir yapıya sahiptir. 


Tip 2 Kolajen Nasıl Elde Edilir?

Tip 2 kolajen, büyük oranda tavuktan elde edilir. Tavuğun yanı sıra sığır kolajeni de Tip 2 kolajen üretiminde kullanılmaktadır. 

Genellikle kapsül şeklinde üretilen Tip 2 kolajen takviyelerini farklı markalara ait ürün çeşitliliği ile Vitaminler.com’da inceleyebilirsiniz. Yalnızca saf kolajen ham maddesinden oluşan ürünlerin yanı sıra çeşitli bitkisel formüllerle zenginleştirilmiş formlarına da ulaşabileceğiniz Vitaminler.com’daki Tip 2 kolajen takviyesi çeşitlerini, size özel indirimlerle satın alabilirsiniz. 


YÜKLENİYOR..

;