Vitaminler
Vital Proteins Collagen Peptides 284 Gr Nötr Tat
%30
İndirim

499 TL

349 TL

Puanı: 90/100

One Up Multi Collagen 300 Gr

189 TL

Puanı: 90/100

Suda Collagen Multiform 90 Tablet

147 TL

Puanı: 84/100

Suda Collagen Multiform 300 Gr

320 TL

Puanı: 86/100

Tip I-III Kolajen

Vücudun büyük bir bölümüne yayılan en önemli proteinlerden biri olan kolajenin 16 farklı türünden ikisi Tip 1 ve Tip 3 olarak adlandırılan formlarıdır. Kolajenin en temel üç tipinden ikisi olan bu türler, vücutta en çok ve yaygın olarak bulunan kolajenlerdir.  


Tip 1 – 3 Kolajen Nedir?

Tip 1 kolajen, diğer türlere kıyasla vücudumuzda en çok bulunan kolajen türüdür. Cilt, kemik, damarlar, organlar, tendonlar ve bağlarda bolca bulunan Tip 1 kolajen; vücut tarafından doğal olarak üretilir.

Tip 3 kolajen ise genellikle Tip 1 kolajen ile birlikte bulunan bir türdür. Vücudun kıkırdak, kemik iliği, kas sistemi, bağırsak duvarları ve benzeri noktalarında yoğunlaşır. Tip 1 kolajenin hem destekleyicisi hem de tamamlayıcısıdır. 

Tip 1 – 3 Kolajen Nasıl Elde Edilir?

Tip 1 kolajen takviyelerinin ham maddeleri en çok balıktan elde edilir. Balığın yanı sıra sığır kolajeni de daha küçük miktarlarda olmak üzere Tip 1 kolajen üretiminde kullanılır. Sığır kolajeni daha çok Tip 3 kolajen kaynağı olarak Tip 1 kolajeni destekler. Tip 1 ile Tip 3 kolajen formları, vücudun belirli noktalarında beraber bulundukları ve ortak kaynakları nedeniyle, kolajen takviyesi üretilirken birlikte formüle edilir. 

Tip 1 – 3 kolajen takviyesi çeşitleri, genellikle kolay ve keyifi bir tüketim sağlamak için sıvı formda üretilmiştir. Pek çok yiyecek veya içeceğe kolayca karıştırılarak tüketilebilen takviyeler, günlük ihtiyacın önemli bir bölümünü karşılayan servis miktarlarına sahiptir. Siz de patentli ham maddeler kullanılarak hazırlanmış yüksek biyoyararlanım sunan Tip 1 – 3 kolajen takviyelerini Vitaminler.com’da inceleyebilirsiniz. 


YÜKLENİYOR..

;