SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE
NBL Glukozamin Kondroitin 90 Tablet

99 TL

79 TL

Puanı: 82/100

Cosakondrin Plus 60 Tablet

107 TL

Puanı: 86/100

Voonka Glucogen Dual 92 Tablet

195 TL

Puanı: 83/100

Akatis Kondromin 60 Tablet

84 TL

Puanı: 86/100

Instaflex Instaflex 90 Kapsül

159 TL

139 TL

Puanı: 89/100

Natrol Oselex 90 Kapsül

95 TL

69 TL

Puanı: 89/100

Cosakondrin MSM 60 Tablet

94 TL

79 TL

Puanı: 84/100

Natrol Oselex+3 90 Tablet

181 TL

95 TL

Puanı: 90/100

Matriks CC II +Plus 100 ml Jel

45 TL

29 TL

Puanı: 87/100

HealthAid Osteoflex Krem 100 Ml

65 TL

59 TL

Puanı: 90/100

Glukozamin, en çok kıkırdak dokusunda bulunan temel yapı taşları olarak belirtebileceğimiz temel moleküllerdir. Glukozamin ayrıca tırnak, tendon, deri, kaslardaki bağ dokularında bulunan önemli yapı taşıdır. Glucosaminin eklemlerdeki en önemli fizyolojik özelliği, kıkırdak bileşiklerinin oluşumunu sağlamak bunun yanı sıra kıkırdağa sülfür (kükürt) girişini sağlamaktır.

Kondroitin kemiklerde bulunan glikosaminoglikonlardan (GAG) oluşan,  kıkırdak dokusu için önemli olan kimyasal bir maddelerden biridir. Kemiklerdeki glikosaminoglikonların büyük bir kısmı kondroitin sülfat ile sağlanmaktadır.

Metilsülfonilmetan (MSM); birçok bitkide ve süt ürünlerinde olduğu gibi insan vücudunda da bulunur. MSM vücudumuzda kasların ve tendonların elastik bir yapı kazanmasını sağlamaya yarayan kolajen oluşumu için gerekli bir sülfür çeşididir.

Glukozamin ve kondroitin vücutta sentezlenebileceği gibi deniz kabuklu hayvanlarından da elde edilebilir. Yaşın ilerlemesi, sporcu yaralanması veya düzenli olarak ağır kaldırma egzersizleri nedeniyle eklem ve dokularda hasar meydana gelebilir. Glukozamin, kondroitin ve MSM kombinasyonları eklem ve bağ dokularına yönelik besin destekleridir. Ayrıca, eklem rahatsızlıklarında doktor tavsiyesiyle supplement yani gıda takviyesi olarak da önerilebilmektedir. Kategorimizde bulunan bazı glukozamin gıda takviyelerinin formülasyonuna kolajen, hyaluronik asit, akgünlük ekstresi gibi destekleyici maddeler eklenmiştir. Ayrıca tamamen bitkisel kaynaklardan elde edilen glukozamin takviyeleri de bulunmaktadır. Bu sayede vejetaryen beslenen veya deniz kabuklu hayvanlarına alerjisi olanlar için alternatif olabilmektedir.

Glukozamin Kondroitin MSM Kullanımı

Glukozamin, Kondroitin ve Metilsülfonilmetan (MSM) içeren gıda takviyesi kullanmadan önce, doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Glukozamin Kondroitin MSM Kompleksini sağlık uzmanınızın önerdiği miktarda kullanmanızı ve kullanmayı unuttuğunuz doz olduğunda, ekstra Glukozamin Kondroitin MSM Kompleksi ile telafi etmemenizi öneririz.

Glukozamin Kondroitin MSM Kompleksi orijinal kutusunda, nemden, ısıdan ve ışıktan uzakta, oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Glukozamin kondroitin MSM kategorimizde bulunan Nobel, Natrol, Solgar, Voonka gibi birçok güvenilir markanın Glukozamin, kondrointin ve MSM fiyatları ve çeşitlerini bulabilir, içerik karşılaştırması yapabilir, uygun fiyat, kargo bedava, peşin fiyatına 9 aya varan taksit seçenekleriyle ve Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..