SIRALA

A-Z Fiyat + Oy + FİLTRE

Klorella Nedir ve Neden Kullanılır?

Klorella, yeşil renkte olan tek hücreli bir tatlı su yosunudur. Fosil kalıntılarının gösterdiği bilgilere göre 2,5 milyar yıldır genetik yapısı hiç değişmeyen ender canlı türlerinden biridir.

Klorella (Chlorella) başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere Japonya'da da besin takviyesi olarak kullanılmaktadır. Chlorella yapısının %50-60 oranı proteinden oluşmaktadır. Ayrıca vitamin A, vitamin B2, vitamin B3, demir, iyot, çinko, magnezyum, fosfor, kalsiyum vitamin ve minerallerini içermektedir. Bu nedenle süper besin olarak ünlenmiştir

Klorella, içerisinde bulundurduğu antioksidan özelliğiyle toksin maddelerin arındırılmasını desteklemektedir(detoks).

2001 yılında Amerika’da  Alternative Therapies In Health and Medicine ( Alternatif Tıp ve Sağlık Tedavileri)’de yapılan bir araştırmaya göre, Klorella kullanımının kolesterolü düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı etkileri incelenmiştir.

Klorella (Chlorella) faydaları hakkında kategorimizden bilgi alabilir, en iyi markaların %100 orijinal Klorella gıda takviyelerini bulabilir, en uygun fiyatlarla, kargo bedava avantajıyla ve Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..