Vitaminler

Sqol

Zeytinden üretilen Skualen’in Türkiye’deki tek, dünyadaki sayılı üreticilerinden olan SQOL; ürünlerini konsantre, doğal ve saf halde tüketicileri ile buluşturuyor.
“Güzellik içten başlar ve ciltte devam eder” felsefesi ile hem gıda takviyesi hem de kozmetik alanında öne çıkan SQOL, en yüksek saflık derecesine sahip Zeytin Skualen’i üretebilmek için modern teknolojiler kullanıyor. Tüketicilerine etkin ve güvenli ürünler sunmak adına araştırma ve geliştirme çalışmalarına titizlikle yaklaşan marka, kaliteli üretim süreçlerine yatırım yapmayı öncelik haline getiriyor.

Skualen Hakkında
Skualen hidrojen ve karbondan oluşan (C30 H50) doymamış bir hidrokarbondur. Cilt sebumunda doğal olarak bulunan skualen’in ana bileşeni izoprenoid’dir. Ciltteki yağ bezleri tarafından doğal olarak üretilir. 20’li yaşlara kadar vücudumuzda olan bu maddenin oranı ise zamanla azalır. Önceleri sadece insan sebumunda ve köpekbalıklarının karaciğer yağında bulunduğu düşünülen skualen’in araştırmalar sonucunda belli başlı bitkilerde de bulunduğu tespit edilmiştir.
Squalane, vücudumuzdaki skalenden elde edilen doğal bir bileşendir. Deri hücreleri tarafından üretilen en yaygın lipidlerden biri olmasının yanı sıra sebumun önemli bir parçasıdır. Yani sebumumuzda %14 ila 16 arasında vardır. Aynı zamanda yağda çözünen bir bileşendir, bu nedenle yağ bazlı cilt bakımının bir parçası olabilir. Zeytin ağacı ise bu bitkiler arasında en büyük skualen kaynakları arasında sayılır. Skualen takviye ürünlerde bulunduğu gibi lip bal, güneş kremi ve anti-aging kremlerde de yer alabilir.

SQOL Ekibi
Sqol ekibi, zeytin üzerine 70 yıllık bir tecrübeye sahip. SQOL ürünleri, kimyager, biyolog ve biyokimya alanlarında uzman çalışanlar ve iş birliği yapılan doktor, eczacı ve doğal kozmetik uzmanları ile uzun süren çalışmalar sonucunda tüketiciyle buluşuyor.
SQOL Ürün Çeşitleri ve Formları
Her zaman en doğal, çevre dostu ve yenilikçi ürünler ile tüketicinin karşısında çıkmayı hedeflemenin yanı sıra geniş tüketici grubuna hitap eden SQOL, kullanıcılarını kaliteli yaşam konusunda desteklemeyi düstur ediniyor. Marka, kozmetik ve takviye alanında; krem, sıvı ve kapsül formlarda ürünler sunuyor. Markanın tüm ürünleri; helal sertifikasına ve GMP, ISO 9001, ISO 22000 gibi uluslararası sertifikalara sahip.
Yerli üretim olan marka etik değerler çerçevesinde yolunu çizmiş durumda. Katkı maddesi kullanılmamış ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler üretiyor. %100 zeytin skualen içeren doğal ve çevre dostu ürünler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Öne Çıkan SQOL Ürünleri
Ürünlerini tasarlarken tamamen doğal içeriklere sahip olmasını hedefleyen marka, doğallığın yanı sıra hayvanlar üzerinde test edilmemiş ve geri dönüşümlü ambalajlarda yer alan ürünleri ile farkını ortaya koyuyor. Çevre dostu formülasyonlar ile sorumlu kaynak kullanan SQOL, tedarik zinciri ve üretimin her aşamasında da çevresel sürdürülebilirliğe bağlı. Skualen için köpekbalıklarının okyanuslarda avlanmasına karşı olmaları ve yaşamlarına devam etmelerini önemsemeleri, doğa ve yaşam dostu vizyonunu destekliyor. Tüm SQOL ürünleri, %100 doğal ve çevre dostudur. Ayrıca katkı maddesi içermez ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
Türkiye’deki ilk skualen takviyesi olan, %100 zeytinden üretilen Sqol Zeytin Skualen (Olive Squalene), doğanın bize sunduklarıyla tasarlanmış bir ürün. Sqol Zeytin Skualen’in her servisi 1900 mg skualen içeren içeriyor. Sqol Zeytin Skualen, ayrıca E vitamini ile zenginleştirilmiş formülü ile de öne çıkıyor. Yetişkinlerin takviye edici gıda olarak günde 2 tablet alması tavsiye ediliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Skualen Ne Zaman Kullanılmalı?
20’li yaşlara kadar vücudumuzda olan skualen’in oranı, yaşın ilerlemesi ve çevresel koşullara bağlı olarak azalabilir. Ancak yaştan bağımsız olarak mevcut durumunuz üzerinden doktorunuza danışarak da skualen takviyesi kullanabilirsiniz. Cilt tipinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, doktorunuzla konuşabilir ve skualen kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Skualen takviyesi kullanmaya karar verdiğiniz takdirde, ürün içerisinde yer alan kullanım talimatlarını uygulayabilirsiniz. Ürünlerin kullanım kılavuzu günde kaç defa ve hangi oranda kullanılacağınıza dair bilgiler içerir.

Skualen Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Almış olduğunuz ürünün orijinal olup olmadığına öncelikli olarak bakılmalıdır. Ayrıca ürün üzerindeki ambalajın ve içeriğin tahrip edilmemiş olması gerekir. Ürünü ilk defa sizin açtığınızdan emin olmalı ve kullanmaya başladıktan sonra uygun koşullarda saklamalısınız.

Skualen Takviyesi Nasıl Saklanır?
Skualen takviyeleri; kapalı, serin, güneş ışığı görmeyen ve kuru bir ortamda saklanmalıdır. Kolajen takviyelerinin üzerinde yer alan saklama koşullarına ve son kullanma tarihine dikkat edilmelidir.

Neden Vitaminler.Com’dan Satın Alınmalı?
Pek çok takviye ürününde olduğu gibi skualen takviyesi ürünlerinin fiyatları da içeriğinde yer alan bileşenlere, ambalajdan gramaja ve kullanım formuna kadar geniş bir yelpazede yer alır. SQOL ürünlerini, yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi birçok detaylı bilgiyi de içinde barındıran vitaminler.com üzerinden inceleyebilirsiniz. İncelediğiniz skualen takviyesini %100 orijinal ürün garantisi, size yönelik indirimler, farklı ödeme seçenekleri ve aynı gün kargo imkanıyla vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

YÜKLENİYOR..

;