Vitaminler
Bu ürünler için stok tükenmiştir

Quinola Mothergrain

2011 yılında James Livingstone Wallace tarafından kurulan kurulan Quinola Mothergrain, markalandırılmış Kinoa ürünlerini küçük üreticilerin de kazanacağı Adil Ticaret Sertifikası ile satarak pazar lideri olma amacı ile kurulmuştur.

Quinola Mothergrain, beyaz kinoa ve kırmızı kinoa ürünlerinin tamamı Adil Ticaret Sertifikalıdır. Besleyici ve doyurucu Quinola Mothergrain ürünlerinin tamamı organik ve vegan kullanıma uygundur. Pişmiş organik kinoaların 100 gramı günlük protein, karbonhidrat, lif, demir, magnezyum, B vitamini ve sağlıklı yağ ihtiyacınızı karşılar. Kolestrol değeri ise sıfırdır.

Quinola Mothergrain Ürün Çeşitleri

Quinola Mothergrain şirketi faaliyetleri beş grup altında ve 20’den fazla ürün çeşidi ile yürütülmektedir:

-Paketlenmiş ve Adil Ticaret Sertifikalı Organik Kinoa Tohumu
-Tüketime Hazır Kinoa Ürünleri
-Bebekler için Kinoa Ürünleri
-Çocuklar için Kinoa Ürünleri
-Yemek Sektörü için Kinoa Ürünleri

Quinola Mothergrain Kalite ve Güvencesi

Markanın Peru menşelli kinoası, Titicaca Gölü kıyısındaki sahil kasabası Copacabana’daki iş ortakları ile birlikte üretilmektedir. 500 çiftçiden oluşan ekiplerine Avrupa Finans Kurumları ile mali durumlarını uzun vadede iyileştirme imkanı sunan Quinola Mothergrain, küçük iş birlikçilerinin mikrofinans planlarını büyütmelerine yardımcı olmaktadır.

Quinola Mothergrain markası Peru ve Fransa olmak üzere iki ülkede kinoa üretimi yapmaktadır. Loire Vadisi’nde üretilen Fransız kinoalar, standart kinolardan farklı olarak çift lifli, daha az yağlı ve daha az tuzlu olacak şekilde yetiştirilmektedir. Markanın demir ve magnezyum bakımından özellikle zengin olan kinoası, bitkileri yenilmez hale getiren saponin maddesinden tamamen arındırılmış şekilde üretilmektedir. Şirketin Güney Peru’daki iş birlikçileri Coopain Cabana ise 500 çiftçiye iş olanağı sağlamaktadır. Peru’nun en fakir bölgelerinden biri olan Andahualyas’ta kurulan Quinola Mothergrain tarlası ise 200 çiftçiye iş imkanı sunarak marka amacını yerine getirmektedir.

Quinola Mothergrain beyaz kinoa ve kırmızı kinoa ürünlerinin tamamı Adil Ticaret Sertifikalıdır.

Quinola Mothergrain Ürün Özellikleri

Tüketime hazır pişmiş kinoa ürünlerinin tamamı;

  • Organik sertifikalıdır.
  • Besleyici ve doyurucudur.
  • Gluten içermez.
  • Vegan kullanıma uygundur.

YÜKLENİYOR..

;